Zobacz artykuł
Nie da się ukryć, że przy tak dużej ilości przedstawionych do tej pory informacji, wybranie najodpowiedniejszej metody nanoszenia soldermaski w możliwie obiektywny sposób może być trudne. By ułatwić sobie taki wybór, najlepiej zestawić wszystkie istotne parametry i cechy w formie tabeli, a następnie poddać je ocenie według racjonalnych i jasnych zasad.
Zobacz artykuł
W czwartej części tego artykułu poruszę temat aplikacji, najnowocześniejszych soldermasek dostępnych na rynku. Bohaterem każdej z przedstawionych dziś metod jest soldermaska fotoobrazowa. Maski takie to zazwyczaj preparaty dwuskładnikowe, których jeden składnik stanowi bazę a drugi to aktywator/uczulacz. Wymieszane komponenty maski po nałożeniu na powierzchnię płytki drukowanej, wywołuje się tak jak soldermaski i maski trawieniowe w folii.
Zobacz artykuł
W dzisiejszym artykule chciałbym wam przestawić kilka metod z jakimi możemy mieć do czynienia w przypadku produktu jakim jest soldermaska UV. Dostępne na rynku Soldermaski UV to preparaty jednoskładnikowe, które pod wpływem światła ultrafioletowego ulegają utwardzeniu. W przemysłowych zastosowaniach maski te nanoszone są za pomocą sitodruku, pomysłowość hobbystów sprawiła jednak, że w domowych zastosowaniach procesy ich nakładania dość znacznie odbiegają od pierwotnych założeń producenta.