Artykuły Elektronika

Cynowanie stopem Lichtenberga

Zobacz artykuł
Jakiś czas temu przygotowałem dla Was artykuły, w których wyjaśniłem dlaczego warto zabezpieczać płytki drukowane przed korozją, oraz przedstawiłem porównanie dostępnych metod. Dziś przyszedł czas na prezentację metody jaką jest cynowanie stopem Lichtenberga we wrzątku. Osobiście uważam ją za najszybszą i oferującą najlepsze możliwe parametry ochrony oraz lutowalności.

Ochrona PCB z użyciem soldermasek – część 5

28 kwietnia 2016, 23:152 komentarzeTagi: ,
Zobacz artykuł
Nie da się ukryć, że przy tak dużej ilości przedstawionych do tej pory informacji, wybranie najodpowiedniejszej metody nanoszenia soldermaski w możliwie obiektywny sposób może być trudne. By ułatwić sobie taki wybór, najlepiej zestawić wszystkie istotne parametry i cechy w formie tabeli, a następnie poddać je ocenie według racjonalnych i jasnych zasad.

Ochrona PCB z użyciem soldermasek – część 4

Zobacz artykuł
W czwartej części tego artykułu poruszę temat aplikacji, najnowocześniejszych soldermasek dostępnych na rynku. Bohaterem każdej z przedstawionych dziś metod jest soldermaska fotoobrazowa. Maski takie to zazwyczaj preparaty dwuskładnikowe, których jeden składnik stanowi bazę a drugi to aktywator/uczulacz. Wymieszane komponenty maski po nałożeniu na powierzchnię płytki drukowanej, wywołuje się tak jak soldermaski i maski trawieniowe w folii.
123
Back to top